Вінниця відмовляється від радикального зростання вартості проїзду

Сергій Моргунов зупинив процес встановлення тарифів на рівні 34 грн для електротранспорту та 41 грн для автобусів. Міський голова вимагає значного перегляду розрахунків, підготовлених транспортною компанією.

Про це офіційно заявив Андрій Очеретний, коментуючи поданий проєкт відповідного регуляторного акта.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов дав доручення розробити й винести на громадське обговорення соціально орієнтований тариф. Адже розуміємо, що підвищення вартості проїзду стане для людей важким фінансовим тягарем. Тож пропонуватимемо на обговоренні 25 грн. Це значно нижче, ніж економічно обґрунтований тариф запропонований транспортною компанією, тому частина буде компенсовуватись з міського бюджету, — говорить Андрій Очеретний.

Раніше у «Вінницькій транспортній компанії» наголошували на катастрофічному фінансовому стані підприємства. Виникли ризики зупинки стабільної роботи транспорту найближчим часом.

Згідно з поданими до мерії розрахунками, реальна собівартість поїздки сягає 34 грн у трамваях чи тролейбусах та 41 грн у автобусах.

Новий підхід до тарифної політики

Мер доручив розробити альтернативний тарифний план після аналізу отриманих даних. Пріоритет — збереження доступних послуг для пасажирів при забезпеченні функціонування всієї транспортної системи міста.

Наразі профільні фахівці вже знайшли оптимальний баланс. Рішення враховує інтереси перевізника та платоспроможність мешканців.

Проєкт рішення від департаменту економіки пропонує єдиний тариф 25 грн на всі види міського транспорту.

Використання проїзних карток дозволить пасажирам додатково заощадити. Фактична ціна кожної поїздки у такому разі буде суттєво нижчою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *